wtorek, 19 stycznia 2016

awokado + banan + goji + kakao

Mus na gęsto to także koktajl, który przy okazji jest zdrowym deseremSkładniki: 

1 dojrzały banan (teraz w ofercie po 2,95 zł za 1 kg TUTAJ lub po 2,99 zł za 1 kg TUTAJ albo po 3,29 zł za 1 kg TUTAJTUTAJ lub w cenie dnia TUTAJ)
1/2 dojrzałego awokado (teraz w ofercie po 1,99 zł za 1 szt TUTAJ i TUTAJ lub po 2,45 zł za 1 szt TUTAJ lub po 3,49 zł za 1 szt TUTAJ lub po 4,99 zł za 1 szt TUTAJ lub w odmianie HASS po 12,99 zł za 1 kg TUTAJ)
1 łyżeczka ciemnego kakao
1 łyżeczka suszonych jagód goji

więcej u Moniki na: http://littlehungrylady.pl/2015/12/zdrowy-deser-awokado-i-banan.htmlhttp://www.yerbamatestore.pl/pol_m_Zdrowa-zywnosc_Jagody-Goji-863.html

Jagody GOJI obfitujące w całe mnóstwo składników odżywczych, witamin i minerałów są one kompletnym źródłem białka, a przy tym są niskokaloryczne. Zawierają kilkanaście różnych aminokwasów, oraz 21 pierwiastków śladowych – między innymi cynk, żelazo, wapń, german (posiada działanie antyrakowe), selen, fosfor. Słyną z dużej ilości witaminy C oraz żelaza.. W ich skład wchodzą, także takie witaminy jak B1,B2, B6 oraz witamina E. Jest to najbogatsze źródło karotenoidów, w tym Beta-karotenu. W goji znajdują się niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, takie jak kwas linolowy, który jest pomocny w odchudzaniu oraz kwas omega 6. Z kolei zawarty w goji  beta-sitosterol, obniża poziom cholesterolu.

Jagody goji posiadają:
 • 3 razy więcej żelaza niż w szpinaku
 • 50 razy więcej witaminy C niż pomarańcza (trzecie miejsce na świecie wśród naturalnych źródeł tej witaminy, niestety dotyczy to tylko świeżych owoców)
 • od 2 do 4 razy więcej antyoksydantów niż czarna jagoda,
 • a dodatkowo są najbogatszym źródłem karotenoidów, więcej beta-karotenu niż w marchewce.


Masz chęć na czekoladę lub coś słodkiego? Aby wypić zdrowy szejk czekoladowy zmiksuj zdrowe składniki, nie używaj białego cukru czy czekolady.

http://zielonekoktajle.blogspot.com/2016/04/zmiksuj-zdrowy-koktajl-czekoladowy-bez.html


http://zielonekoktajle.blogspot.com/2015/11/5-bedow-ktore-byc-moze-popeniasz-przy.html
http://jakzdrowozyc.pl/e-book-sekrety-zielonych-koktajli/?ref=4

Polecamy e-book SEKRETY ZIELONYCH KOKTAJLI,
z którego dowiesz się co dobrego mogą zrobić dla Ciebie zielone koktajle i jak dzięki nim możesz przestać chorować, poprawić zdrowie swoje i swoich bliskich, zaoszczędzić mnóstwo czasu, a nawet zrzucić zbędne kilogramy napisany przez miłośników zdrowego stylu życia Marysię i Tomka z bloga "Jak zdrowo żyć?"

koktajl bierze udział w akcjach:

1 komentarz:

 1. Pycha!!!
  U mnie dzisiaj znajdziecie zestawienie 10 przepisów na pyszne koktajle
  http://codziennoscnasza.blogspot.com/2016/01/10-przepisow-na-pyszne-koktajle.html

  OdpowiedzUsuń

Nasza książka już w sprzedaży

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...