niedziela, 19 kwietnia 2015

szpinak + awokado + seler + kapusta + marchewka + czosnek + cytryna + sól + alkaline16greens + kiełki konopi

Przepis na słynny koktajl warzywny dr Younga

http://zielonekoktajle.blogspot.com/2015/04/szpinak-awokado-seler-kapusta-marchewka.html

Składniki:

3 szklanki szpinaku 
pół awokado 
5 łodyg selera naciowego
mały liść czerwonej kapusty
2 młode marchewki 
2 ząbki czosnku 
sok z połowy cytryny 
ok. pół litra alkalicznej wody o pH równym 9,5
1 mała łyżeczka soli
3 miarki Alkaline 16 Greens
1 miarka proszku z organicznych kiełków konopi

Zmiksuj/ zblenduj wszystkie składniki i wypij natychmiast.

Alkaline 16 Greens 220 g (starcza na ok. kwartał)

najlepszy smak, łagodny, subtelny i nie jest gorzki
http://alkalinecare.pl/product-pol-62-Alkaline-16-Greens-220g.html
to unikalna mieszanka 16 sproszkowanych roślin
i warzyw, suszonych w niskiej temperaturze, która w błyskawiczny sposób pomoże Ci zmienić środowisko Twojego organizmu na zasadowe! 

Po zmieszaniu z zasadową wodą, otrzymasz pyszną, niepowtarzalną, NATURALNĄ zasadową bombę witaminową!
Ta złożona formuła zawiera minerały, witaminy, enzymy oraz składniki odżywcze, które pomagają odżywić komórki Twojego organizmu, uregulować i zbalansować Twoją wagę, wzmocnić Twoje paznokcie i włosy oraz zachować Ci młodą, delikatną i gładką skórę. A wszystko to, dlatego, że 220 g Alkaline 16 Greens równoważy aż 5,7 kg warzyw!
Najbardziej skondensowana forma proszku sprawia, że w błyskawiczny sposób możesz przygotować swój Zasadowy Zielony Koktajl! Wystarczy jedna miarka, aby dostarczyć organizmowi tego, czego potrzebuje!

Składniki: jęczmień, awokado, brokuły, perz, kapusta, cytryna, ogórek, limonka, trawa pszeniczna, skrzyp polny, trawa owsiana, koper, pomidory, szpinak, oregano, pietruszka.

 Fundamentalna teoria doktora Roberta O. Younga głosi, że ludzki organizm funkcjonuje w relacji z kwasami, ale ma zasadową strukturę; oraz, że istnieje tylko jedna choroba i tylko jeden właściwy sposób leczenia.
Dr Young twierdzi, że tą jedyną chorobą i jedyną dolegliwością, na jaką cierpi nasz organizm jest nadmierne zakwaszenie krwi, a w konsekwencji tkanek, spowodowane niezdrowym sposobem życia, jedzenia i myślenia.
Ponadto, dr Young kieruje się przekonaniem, że czynniki dziedziczne oraz zakaźne mikroorganizmy i zarazki nie są właściwym źródłem „jedynej” choroby, ale przyczyniają się do powstawania kwasów o różnym pochodzeniu, tj. kwasów środowiskowych, kwasów przemiany materii lub także tych zawartych w pokarmach. Albowiem to właśnie kwasy są źródłem i przyczyną jedynej choroby.
Według dra Younga jedynym sposobem leczenia jest dbanie o siebie poprzez alkaliczny styl życia oraz dietę, tak żeby utrzymać w dobrej kondycji alkaliczną strukturę organizmu.

http://sklep.cudph.pl/?affiliate=zielonekoktajleDr Young wierzy, że jakość nowowytworzonych czerwonych krwinek zależy od wartości pH pokarmów oraz płynów spożywanych przez organizm. Co więcej, proponuje on teorię, według której, krwinki czerwone przemieniają się w komórki budujące serce, wątrobę oraz mózg. Dlatego tak wielką rolę w tym procesie odgrywa faza inicjalna, która ma miejsce w jelicie cienkim.
Opierając się na tych przesłankach, dr Young stworzył alkaliczny protokół, który opisany jest w książkach. Znajdujące się w nich zalecenia obejmują zminimalizowanie stresu, picie dużej ilości wody oraz dietę roślinną, bogatą w chlorofil, opartą głównie na nieugotowanych zielonych warzywach i trawach, namoczonych orzechach, kiełkach, niesfermentowanej soi, wielonienasyconych tłuszczach, olejach tłoczonych na zimno, nieprzetworzonych solach, oraz owocach o niskiej zawartości cukru takich jak awokado, pomidory, ogórki czy papryka. 
Zgodnie z alkalicznym protokołem z umiarem spożywane powinny być pokarmy i płyny takie jak: warzywa bogate w węglowodany (ziemniaki), niektóre ziarna oraz świeże ryby.
“Kwasowe” pokarmy i płyny, z których według dra Younga powinniśmy zrezygnować to chociażby: zarówno naturalny jak i sztuczny cukier, wieprzowina, czerwone mięso, skorupiaki, jajka, nabiał, pokarmy przetworzone lub rafinowane, jedzenie ugotowane, drożdże, sfermentowana żywność, algi, grzyby, sztuczne słodziki, owoce wysokocukrowe, alkohol, kawa, czekolada, czarna herbata, konserwy oraz soda.
Dr Young twierdzi, że jeżeli organizm nie jest w stanie usunąć nadmiaru kwasów poprzez wydalanie, defekację, pocenie się i oddychanie; lub jeżeli nie radzi sobie z neutralizowaniem kwasowej nadwyżki dzięki alkalicznym minerałom takim jak sód, magnez, potas i wodorowęglan wapnia – ciało zaczyna się rozkładać albo chorować.
Zdaniem dra Young przybieranie na wadze, zatrzymanie wody w organizmie, cholesterol, kamienie wapienne w nerkach oraz guzy są reakcjami obronnymi organizmu, który mierzy się z nadmiernym zakwaszeniem.


http://alkalinecare.pl/pol_m_ZESTAW-179.html
Wielu pacjentów, którzy przyjęli założenia dra Younga i zastosowali się do alkalicznego protokołu potwierdza, że był to czynnik, który pomógł im przezwyciężyć ich zdrowotne dolegliwości. 

więcej informacji: w zakładce http://zielonekoktajle.blogspot.com/p/program-ph-zdrowie.html oraz w sklepie ALKALINE CARE

Szukasz słoików do smoothie? z uchem, pokrywką, słomką?
szukaj TUTAJ:
http://www.ceneo.pl/Dom_i_wnetrze;szukaj-s%C5%82oiki#crid=80530&pid=6573
6 komentarzy:

Pobierz bezpłatnie 8 zdrowych koktajli, do których składniki możesz mieć zawsze w domu + BONUS

Nasze książki w sprzedaży

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...